پرسش‌‌های متداول پرسش جدید

اولا حدود 60 درصد سرمایه صندوق در سهام سرمایه گذاری شده است و روند افزایش و کاهش ارزش صندوق کمتر از شاخص می باشد. ثانیا این سهم ها شامل تمام سهم های موجود در شاخص نمی شود و ممکن است در یک روز شاخص رشد قابل ملاحظه ای داشته باشد اما برخی سهم ها در قیمت های منفی معامله شوند و بالعکس، در نتیجه مقایسه روزانه رشد شاخص ملاک مناسبی برای بررسی عملکرد صندوق نیست و باید به صورت دوره ای به مقایسه عملکرد صندوق و شاخص پرداخته شود.
خیر صندوق تجربه ایرانیان پرداخت سود دوره ای ندارد.
بله صندوق تجربه ایرانیان هیچ ضمانتی در قبال اصل مبلغ سرمایه گذاری شده ندارد.
اگر سرمایه گذار جدید صندوق هستید(قبلا در صندوق ثبت نام نکرده اید) پیش از هرگونه اقدامی، ابتدا جهت احراز هویت با در دست داشتن مدارک هویتی به یکی از شعب بانک آینده مراجعه نمایید سپس وارد سایت صندوق http://www.tajrobeiranian.ir شوید گزینه ورود سرمایه گذاران و گزینه ثبت نام را انتخاب کنید و ادامه مراحل را تا پایان ثبت نام انجام دهید. درصورتی که قبلا سرمایه گذار صندوق بوده اید اما نام کاربری و رمزعبور جهت ورود به تارنما ندارید باید از قسمت ورود سرمایه گذاران دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام به ایجاد نام کاربری و رمز عبور کنید.
خیر منظور از سود صندوق تجربه ایرانیان، بازدهی صندوق در طی دوره سرمایه گذاری است (اختلاف بین نرخ صدور در هنگام خرید و نرخ ابطال در هنگام فروش واحدهای صندوق)
در صورت واریز مبلغ از طریق فیش بانکی، صدور واحدهای صندوق سرمایه گذاری بر اساس نرخ یک روز کاری بعد از واریز وجه صورت می پذیرد و تعداد واحدهای خریداری شده از ساعت 14 دو روز کاری پس از ثبت درخواست، مشخص می شود. همچنین در صورت واریز از طریق درگاه بانکی، صدور واحدهای صندوق سرمایه گذاری بر اساس نرخ دو روز کاری بعد از واریز وجه صورت می پذیرد و تعداد واحدهای خریداری شده از ساعت 14 سه روز کاری پس از ثبت درخواست، مشخص می شود.
حداقل 3 روز کاری و حداکثر 7 روز کاری از تاریخ ارائه درخواست ابطال (پنج‌شنبه، جمعه و سایر تعطیلات، روز کاری محسوب نمی‌شود)
دارا بودن ضامن نقدشوندگی به معنای ضمانت اصل سرمایه نیست بلکه به معنای تامین وجه نقد برای صندوق برای انجام هرگونه پرداخت در زمانی است که صندوق وجه نقد کافی در اختیار نداشته باشد .
حداقل مبلغ سرمایه گذاری در صندوق مبلغی معادل خرید 1 واحد سرمایه گذاری می باشد.
در صورت بروز چنین مشکلی کاربری سرمایه گذار فعال نمی باشد و برای رفع این مشکل باید با شماره 02142764000 تماس حاصل نمایید.
صندوق فاقد کارمزد صدور و ابطال می باشد. اما چنانچه تاریخ ابطال واحدها کمتر از 30 روز با تاریخ صدور فاصله داشته باشد سود‌های حاصله در مدت زمان مذکور به سرمایه‌گذار تعلق نمی گیرد. اما چنانچه طی این مدت زیان محقق شده باشد، زیان وارده بر عهده مشتری است.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد صندوق می توانید ضمن مراجعه به تارنمای صندوق و مطالعه اساسنامه و امیدنامه آن، با شماره 02142764000 تماس حاصل فرمائید.

پرسش و پاسخ

کاربر گرامی اگر پرسش‌ شما در پرسش‌های رایج وجود ندارد میتوانید با استفاده از فرم زیر پرسش خود را مطرح نمایید

Captcha